Novinky‎ > ‎

Činnost spolku SOUTOK v roce 2019

přidáno: 19. 2. 2020 7:28, autor: Jana Kucerova
Vážení přátelé a příznivci našeho spolku,

dlouho jsem neinformovala o naší činnosti, to ale neznamená, že náš spolek nefunguje. V minulém roce 2019 jsme měli bohatou činnost.. Stále jsme napojeni na projekt Podpora neformálních pečovatelů duševně nemocných z Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví v Praze. Náš spolek navštivilo několik hostů. Především paní mgr.Petr Špriňarová s panem Zelenkou ze vznikajícího CDZ na Kavčím plácku, paní doktorka MUDr. Andrea Wolna a psycholožka paní Jana Jonáková, která má zkušenost s rodiči duševně nemocných. Velmi pěkná byla beseda se spisovatelkou a současně matkou duševně nemocné dcery paní Janine Berg-Peer v Praze. Všechny tyto schůzky byly pro nás velmi obohacující. Jsme také v kontaktu s ostatními rodičovskými skupinami. Setkáváme se pravidelně v CPDZ ve Věkoších. Ve spolku je nás 13 členů.

Pro letošní rok 2020 plánujeme zase přednášky a setkávání. V červnu bychom se rádi setkali s ostatními skupinami v Orlických  horách. Ve středu 26.2.2020 jsme pozváni do přdnáškové haly Psychiatrické nemocnice v Hradci Králové, kde bude beseda s hostem z Irska. Dozvíme se, jak vypadá péče o duševně nemocné jinde. Velmi pozorně sledujeme Reformu psychiatrické péče u nás. Vloni v listopadu jsem se zúčastnila 2denní psychiatrické konference tady v Hradci Králové, která byla opravdu přínosná.

Vážení přátelé, pokud máte v rodině duševně nemocného, přijďte mezi nás. Kontakt na mně je 732773185 nebo e-mail jankakucerova@post.cz. Budeme moc rádi, když posílíte naše řady. Snažíme se pro naše blízké něco dělat.
Budu se snaži informovat průběžně o naší činnosti.

Jana Kučerová


Comments