Novinky


Činnost spolku SOUTOK v roce 2019

přidáno: 19. 2. 2020 7:28, autor: Jana Kucerova

Vážení přátelé a příznivci našeho spolku,

dlouho jsem neinformovala o naší činnosti, to ale neznamená, že náš spolek nefunguje. V minulém roce 2019 jsme měli bohatou činnost.. Stále jsme napojeni na projekt Podpora neformálních pečovatelů duševně nemocných z Centra pro rozvoj péče o duševní zdraví v Praze. Náš spolek navštivilo několik hostů. Především paní mgr.Petr Špriňarová s panem Zelenkou ze vznikajícího CDZ na Kavčím plácku, paní doktorka MUDr. Andrea Wolna a psycholožka paní Jana Jonáková, která má zkušenost s rodiči duševně nemocných. Velmi pěkná byla beseda se spisovatelkou a současně matkou duševně nemocné dcery paní Janine Berg-Peer v Praze. Všechny tyto schůzky byly pro nás velmi obohacující. Jsme také v kontaktu s ostatními rodičovskými skupinami. Setkáváme se pravidelně v CPDZ ve Věkoších. Ve spolku je nás 13 členů.

Pro letošní rok 2020 plánujeme zase přednášky a setkávání. V červnu bychom se rádi setkali s ostatními skupinami v Orlických  horách. Ve středu 26.2.2020 jsme pozváni do přdnáškové haly Psychiatrické nemocnice v Hradci Králové, kde bude beseda s hostem z Irska. Dozvíme se, jak vypadá péče o duševně nemocné jinde. Velmi pozorně sledujeme Reformu psychiatrické péče u nás. Vloni v listopadu jsem se zúčastnila 2denní psychiatrické konference tady v Hradci Králové, která byla opravdu přínosná.

Vážení přátelé, pokud máte v rodině duševně nemocného, přijďte mezi nás. Kontakt na mně je 732773185 nebo e-mail jankakucerova@post.cz. Budeme moc rádi, když posílíte naše řady. Snažíme se pro naše blízké něco dělat.
Budu se snaži informovat průběžně o naší činnosti.

Jana Kučerová


Schůzka spolku SOUTOK

přidáno: 16. 1. 2019 10:02, autor: Jana Kucerova

Vážení přátelé,
v novém roce 2019 se sejdeme 29.1.2019 v Centru doševního zdraví ve Věkoších v 16.hod. Zrekapitulujeme naši činnost v minulém roce a budeme mluvit o tom, co nás čeká v letošním. Bude pro nás připraveno 8 kvalitních přednášek .
Tak doufám, že využijete příležitost a přijdete mezi nás. Naše setkání jsou nejen o zdílení, ale také se snažíme být aktivní v pokračující reformě péče o duševně nemocné.
Těším se na Vás.
Za spolek Jana Kučerová

Informace o činnosti spolku SOUTOK

přidáno: 11. 9. 2018 3:44, autor: Jana Kucerova

IVážení přátelé a příznivci spolku Soutok
Dlouho jsem se neozvala o naší činnosti. První pololetí letošního roku jsme měli bohatý program. Zúčastnili jsme se školícího programu, který probíhal jak v Pardubicích , tak 2x víkendového pobytu v Orl. horách.Pobyty byly pro nás velmi přínosné, dozvěděli jsme se mnoho nového . Vzhledem k tomu, že se zúčastnili rodiče z jiných sdružení, tak jsme sdíleli své zkušenosti a navázali nové kontakty. V říjnu nás čeká návštěva Fokusu v Nymburku a prohlídka jejich pečovatelského domu pro duševně nemocné. Příští rok máme možnost pozvat si kvalitní lektory.
Pokud máte v rodině duševně nemocného , ozvěte se, nebudete na to sami.

Za spolek SOUTOK  Jana Kučerová

Schůzka SOUTOKU

přidáno: 12. 11. 2017 12:11, autor: Jana Kucerova

Vážení přátelé a příznivci našeho spolku,

Chci Vás pozvat na naše příští setkání 21. listopadu v 16 hod. v Centru ve Věkoších  Přijde mezi nás paní magistra Králíková,regionální konzultant z MZ pr HK kraj. Myslím, že to bude zajímavé setkání a dozvíme se zasse něco nového o reformě péče o duševně nemocné.
Přijďte mezi nás.
Jana Kučerová,

Schůzka Soutoku

přidáno: 18. 9. 2017 10:52, autor: Jana Kucerova

Vážení přátelé,

náš spolek Vás zve na schůzku  po prázdnínách. Bude se konat ve čtvrtek 21.září v 17 hod. v Centru duševního zdraví ve Věkoších. Těšíme se na Vás.
Jana Kučerová

Schůzka Soutoku

přidáno: 8. 6. 2017 11:37, autor: Jana Kucerova

Vážení přátelé,
náš spolek je stále aktivní. Naposledy jsme se setkali na Kavčím plácku, dozvěděli jsme se více o chystaných změnách v péči o duševně nemocné v Královéhradeckém kraji.
V červnu se sejdeme před prázdninami v Centru péče o duševní zdraví 22.6. V 17 hod bude mít pan docent Masopust přednášku o fyzickém zdraví duševně nemocných.Je to zajímavá přednáška, už jsem ji slyšela na Týdnech duševního zdraví. Tak vás všechny zvu.
Další setkání bude až po prázdninách v září.
Přeji všem příjemnou dovolenou.
Zdraví Jana Kučerová

Schůzka SOUTOKU

přidáno: 18. 4. 2017 10:31, autor: Jana Kucerova

Vážení přátelé a příznivci našeho spolku,
zvu Vás na naši pravidelnou schůzku Soutoku v Centru duševního zdraví ve Věkoších. Povídáme si o našich problémech, zveme si hosty na přednášky, vzděláváme se a získáváme nové informace v oblasti péče o duševní zdraví,Přijďte mezi nás.
Jana Kučerová

Nový termín schůzky spolku SOUTOK

přidáno: 22. 11. 2016 12:26, autor: Jana Kucerova

Vážení přátelé
termín naší schůzky 24.11. se překládá na 1.12.2016.
Těším se na Vás.

Jana Kučerová

Setkání spolku SOUTOK

přidáno: 22. 11. 2016 12:21, autor: Jana Kucerova

Vážení přátelé,
termín naší schůzky v Centru duševního zdraví se překládá z důvodu dovolené paní Mgr. Šťastné na 1.12.2016.
Těšíme se na Vás.

Jana Kučerová

Pozvánka na setkání

přidáno: 7. 11. 2016 12:08, autor: Jana Kucerova   [ aktualizováno 7. 11. 2016 12:31 ]

Vážení přátelé,
po kratší odmlce se zase ozývám.Naše poslední setkání bylo 27.10. Některé z nás byly 21.10. na prohlídce Domova na Stříbrném vrchu v Rokytnici v Orlických horách.Je to sociální zařízení pro duševně nemocné a byly jsme velmi příznivě překvapeny úrovní zdejšího zařízení, jak vybaveností, prostředím i přístupem ke klientům. O této naší návštěvě jsme potom dikutovali na naší schůzce. Příští schůzka, na kterou vás zveme, bude 24.listopadu v Centru duševního zdraví v 16.30. Je pozván právník, budeme se ptát na omezení duševně nemocných, ať už v otázce financí nebo rozhodování o svém zdraví.
Dále Vás chci pozvat na setkání Jsme lidé jako vy, kterou pořádá Centrum péče o duševní zdraví. Bližší podrobnosti naleznete v přílohách.

Těšíme se na Vás.
Jana Kučerová za spolek SOUTOK

1-10 of 23